Jak wybrać odpowiednią niszczarkę ?

Jak wybrać odpowiednią niszczarkę ?

Środowisko biurowe, ale i domowe to prawdziwa kopalnia dokumentów zawierających poufne informacje - dane personalne, budżety, projekty, koszty, zyski itp.

Zapewne nikt nie chciałby, aby tego typu dokumenty trafiły w niepowołane ręce. Na szczęście znamy doskonały sposób, by temu zapobiec - powierzając kwestię ochrony wykwalifikowanym specjalistom, czyli niszczarkom dokumentów.

Aby wybrać niszczarkę dokumentów odpowiednią do naszych potrzeb, należy przed zakupem odpowiedzieć sobie na kilka pytań.


1. Gdzie znajdować się będzie niszczarka dokumentów i ile osób będzie jej używać?


a) Nisczarka osobista/ dla kadry kierowniczej1-2 użytkowników
b) Niszczarka dla małego biurado 10 użytkowników
c) Niszczarka dla średnich biurdo 20 użytkowników
d) Niszczarka dla dużych biur20 i więcej użytkowników
e) Niszczarka z szerokim wejściem20 i więcej użytkowników

2. Typ podajnika w niszczarce do papieru. Podawanie automatyczne czy ręczne
?

a) WŁÓŻ kartki do niszczarki i ZAMKNIJ pokrywę, GOTOWE teraz możesz zająć się czymś innym!
b) Niszczy określoną liczbę kartek w jednym podaniu

Jaki poziom bezpieczeństwa chcesz uzyskać ?


a) Podstawowy poziom bezpieczeństwa . PASKI P-2. Codzienne niszczenie dokumentów nie zawierających informacji
poufnych.Tnie kartkę A4 na 40 kawałków.

b) Ogólne bezpieczeństwo. KONFETTI P-3. Dokumenty codzienne zawierające informacje poufne.Tnie kartkę A4 na około
200 kawałków

c) Bezpieczeństwo dokumentów poufnych.  KONFETTI P-4 Do niszczenia dokumentów firmowych zawierających informacje zastrzeżone
prawem lub poufne dane osobowe.Tnie kartkę A4 na około 400 kawałków.

d) Wysoki poziom bezpieczeństwa. MIKROŚCINKI P-5
Poufne dokumenty firmowe zawierające dane osobowe i informacje o znaczeniu strategicznym.Mniejsze ścinki oznaczają
większą pojemność kosza na ścinki. Tnie kartkę A4 na około 2000 kawałków.

e) Nadzwyczajny poziom bezpieczeństwa. SUPER MIKROŚCINKI P-6 Do niszczenia dokumentów niejawnych zawierających
informacje finansowe, prawne, wojskowe i zastrzeżone.Tnie kartkę A4 na około 6000 kawałków.

f) Najwyższy poziom bezpieczeństwa. SUPER MIKROŚCINKI P-7 Ściśle tajne dokumenty rządowe i wojskowe.Tnie kartkę A4 na około
15 600 kawałków.

4. Wybierz ilość jednorazowo niszczonych kartek i pojemność pojemnika na ścinki w niszczarce.

Większa ilość jednorazowo niszczonych kartek przekłada się na mniej czasu poświęconego na niszczenie.

Większy pojemnik na ścinki to rzadsze jego opróżnianie.

5. Zwróć uwagę na inne funkcje/ikony, które pomogą wybrać najlepszą niszczarkę:

a) NISZCZENIE BEZ ZACIĘĆ:
Niszczarki z technologią zapobiegania zacięciom stale monitorują ilość papieru wprowadzonego do niszczenia.
Czerwona lampka kontrolna oznacza zbyt dużo papieru, natomiast zielona wskazuje, że nie ma ryzyka zacięcia. Bez straty czasu na usuwanie zacięć, bez bałaganu.

b) SUPER CICHA
Wyjątkowo cicha niszczarka, idealnie nadająca się do dzielonych przestrzeni biurowych.

c) INTELIGENTNA FUNKCJA OSZCZĘDZANIA ENERGII
Po krótkim czasie bezczynności niszczarka wyłączy się automatycznie, aby zmniejszyć zużycie energii.

d) WORKI DO RECYKLINGU
Dla danego modelu dostępne są papierowe worki, które zapewniają łatwe usuwanie i recykling ścinków.

e) SAMOOCZYSZCZANIE
Noże tnące same się oczyszczają z luźnych ścinków papieru, co chroni przed zacięciami

f) AUTOMATYCZNE USUWANIE ZACIĘĆ Automatycznie usuwa zacięcia papieru.

g) PRACA W TRYBIE CIĄGŁYM

Niszczarka może pracować w trybie ciągłym, bez konieczności schładzania - bez straty czasu.

h) AUTOSMAROWANIE
Automatyczne smarowanie głowicy tnącej zapewnia lepsze działanie niszczarki i dłuższy czas eksploatacji.

i) AUTOMATYCZNE COFANIE PAPIERU
Cofanie zbyt grubego papieru lub zbyt dużej ilości kartek.

j) DUŻA POJEMNOŚĆ POJEMNIKA NA ŚCINKI
Duży pojemnik rzadziej wymaga opróżniania.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami i życzymy udanych zakupów.


(c) Rexel

Więcej informacji o nszczarkach REXEL

 

 

 


Niszczarki dokumentów stały się integralną częścią nowoczesnego biura.Zatem nic dziwnego, że niszczarki SECURIO to szczyt osiągnięć w dziedzinie wzornictwa, oszczędności energii, łatwości obsługi i niskiego poziomu hałasu w trakcie pracy. Połączenie tych cech pozwoliło nam już dzisiaj uzyskać niszczarkę biurową przyszłości. Prosty wybór poszczególnych funkcji przy użyciu pojedynczego przycisku: uruchomienie, zatrzymanie, tryb pracy chwilowej i tryb pracy ciągłej. Funkcja cofania włącza się automatycznie z chwilą wykrycia blokady papieru. Można jednak też włączyć ją ręcznie, naciskając przycisk „R”. Przezroczysty ekran na przedniej ścianie obudowy umożliwia szybki i łatwy podgląd poziomu zapełnienia pojemnika na ścinki. Duży pojemnik rzadziej wymaga opróżniania, oszczędzając czas i pieniądze. Osobne worki na ścinki papieru i płyt CD umożliwiają segregację odpadów (dostępne w modelu SECURIO B32 i wyższych). System EMCS (Energy Management and Control System) - rozsądny sposób zarządzania energią: Funkcja automatycznego usypiania: Po upływie 2 minut bezczynności niszczarka SECURIO automatycznie przełącza się w tryb energooszczędny: wszystkie jej komponenty będące zbędnymi odbiornikami elektryczności zostają wyłączone lub pobór mocy przez nie jest ograniczany do minimum. Wystarczy jednak wprowadzić do urządzenia kolejną porcję papieru, a włączy się ono automatycznie, wznawiając pracę. Funkcja automatycznego wyłączania: po 4 godzinach bezczynności niszczarka SECURIO wyłącza się całkowicie. Dzięki temu w nocy i w weekendy nie marnuje ona cennej energii. Niszczarka włącza się natychmiast, gdy tylko użytkownik naciśnie przycisk sterujący. Tryb pracy chwilowej: Aby zniszczyć niewielki kawałek papieru, kartę kredytową lub folię należy nacisnąć przycisk sterujący i przytrzymać go przez ok. 2 sekundy – niszczarka SECURIO włączy się i będzie pracować przez 10 sekund, po czym automatycznie wyłączy się.Tryb pracy ciągłej: Przy dużych ilościach papieru i dokumentów, naciśnięcie przycisku sterującego i przytrzymanie go przez 4 sekundy przełącza niszczarkę SECURIO w tryb pracy ciągłej. Urządzenie automatycznie powróci do trybu gotowości, gdy proces niszczenia dobiegnie końca. Cicha praca.Opracowując niszczarki, położyliśmy ogromny nacisk na ich akustykę. Dzięki temu urządzenia te w trakcie niszczenia dokumentów emitują szum o komfortowo niskim natężeniu. Zrodło: HSM Polska

Jedyny sposób, by ochronić się przed kradzieżą tożsamości, to niszczenie dokumentów zawierających dane osobowe czy finansowe, takich jak wyciągi z kont bankowych, zaadresowana poczta, raporty sprzedaży itp. Niszczarka to produkt niezbędny w każdym mieszkaniu i biurze. Marka Rexel posiada w swojej ofercie niszczarki dokumentów dla o użytkownika domowego, jak i dla zapracowanego pracownika środowiska biurowego. Kradzież tożsamości to jedna z najszybciej rozwijających się form przestępczości w Europie, mimo to wielu ludzi lekceważy ją, wierząc, że ich to nie spotka. Wybór niszczarki zależy w dużej mierze od osobistych potrzeb użytkownika. Pod uwagę należy wziąć następujące parametry: Poziom bezpieczeństwa od 1 do 5 (standardy DIN)

Możesz wybrać: cięcie na paski (cienkie paski papieru - niski S1 i podstawowy poziom bezpieczeństwa S2, cięcie na ścinki (małe skrawki papieru - wysoki poziom bezpieczeństwa S3, cięcie na mikro i super mikro ścinki - bardzo małe drobinki papieru (poziom bezpieczeństwa zalecany dla dokumentów poufnych i ściśle tajnych). Im mniejsze drobinki papieru powstałe w procesie niszczenia dokumentu, tym większe bezpieczeństwo. Ciekawostka - czy wiesz, że karta A4 zniszczona na 5-tym poziomie bezpieczeństwa zostanie rozdrobniona na 7'101 kawałeczków? Nieczęste niszczenie dużych ilości dokumentów oraz niszczenie w miarę bieżących i nieprzewidzianych potrzeb. Niszczenie dużych ilości dokumentów. Jeżeli przechowujesz dokumenty, a potem niszczysz na raz dużą ich ilość, potrzebujesz niszczarki, która jest w stanie pociąć wiele stron za jednym razem. Jeżeli natomiast niszczysz w miarę potrzeb bieżących, Twoja niszczarka nie musi posiadać tej funkcji. Im większy pojemnik na ścinki, tym więcej pociętych kartek będzie on w stanie pomieścić i tym rzadziej zachodzić będzie konieczność jego opróżniania! Pamięta także, że ten sam pojemnik pomieści więcej kartek pociętych na ścinki niż na paski. Wybierz więc niszczarkę o wysokim poziomie bezpieczeństwa i ciesz się dodatkową korzyścią rzadszego opróżniania pojemnika! Niektóre niszczarki zostały zaprojektowane z myślą o ustawieniu w konkretnym miejscu - pod biurkiem, obok biurka, w korytarzu. A Ty gdzie postawisz swoją niszczarkę?

Niszczarki Rexel produkowane są od ponad 50 lat i firma może się pochwalić godną pozazdroszczenia historią tworzenia produktów wysokiej jakości zaprojektowanych tak, aby uczynić Twoje życie łatwiejszym. Niszczarki biurowe Rexel sprzedawane są w ponad 120 krajach świata i cieszą się reputacją urządzeń o wysokiej jakości. Rexel adresuje swoje urządzenia do pięciu podstawowych środowisk użytkowych: Niszczarki dla dużych biur - urządzenia do regularnego niszczenia dużych ilości dokumentów w biurach zatrudniających ponad 20 osób. Niszczarki dla średnich biur - urządzenia do biur, w których pracuje do 20 osób i gdzie niszczonych jest wiele dokumentów. Niszczarki dla małych biur - urządzenia do małych biur zatrudniających do 10 osób, umożliwiające niszczenie dużych ilości papieru. Niszczarki dla kadry kierowniczej- osobiste niszczarki idealnie pasujące do biura osoby kierującej firmą lub jej działem. Urządzenia wysokiej jakości, zaprojektowane z myślą o jednym użytkowniku, niszczącym duże ilości dokumentów. Niszczarki do użytku domowego - urządzenia przeznaczone do regularnego niszczenia dokumentów osobistych i związanych z pracą w domu lub biurze w nim prowadzonym. Zrodlo: rexeleurope.com